example

Pohádka

Kozí příběh se sýrem

Animované
31.01.2014 | zobrazeno 2672 x
Kuba s Mácou a Kozou žijí ve své chaloupce v sýrovém království. Společně vychovávají 2 děti Honzíka a Zuzanku. Jednoho večera se však stane něco nečekaného – Kubu s Mácou unese „čert“. Honzík se se Zuzankou a Kozou vydává hledat a zachránit své rodiče. V záchraně jim budou pomáhat i Dlouhý, Široký a Bystrozraký.

 

Král v sýrovém království má jednu slabost – sýry. Miluje různé druhy sýrů, pro které by udělal snad vše. Toho využívá jeho rádce, který z království vyhnal všechny sýraře a za peníze králi kupoval různé druhy sýrů z ciziny. Kuba s Mácou vyrábí také sýr – kozí. Jeho vůně přiláká v noci samotného krále, který chce po svém rádci takový sýr přinést.

 

Sýrař v království by ale rádci překazil jeho proradné plány, proto se v noci v přestrojení za čerta vydá unést Mácu i s Kubou. Ráno si děti nejprve myslí, že jejich rodiče šli na jarmark a začnou si užívat jejich nepřítomnosti. Později jim je ale po rodičích smutno a zjistí, že byli uneseni. Společně s Kozou se vydají na cestu, aby Mácu s Kubou našli. Myslí si, že jsou v pekle a na jejich záchranu mají tedy jen tři dny, potom už z pekla nebude možné odejít. Jejich cesta je zavede do hospody, kde se chtějí dozvědět, jak se dostat do pekla. Zjistí, že musí najít čertův mlýn. Jako doprovod si najmou i Dlouhého, Širokého a Bystrozrakého. Společně hledají čertův mlýn. Cestou narazí na dům potrhlé čarodějnice, které Honzík vezme živou vodu.

 

Když konečně dojdou do čertova mlýna, setkají se nejen s čerty, ale také s únoscem jejich rodičů. Rádce unese Zuzanku a prchá s ní na hrad. Honzík vyléčí pomocí živé vody všechny neduhy Dlouhého, Širokého a Bystrozrakého a potom se vydají zachránit Zuzanku i rodiče.

 

Mezitím na hradě přijde král na to, že jej rádce okrádá a podvádí, ale je již pozdě za sýr mu podepsal smlouvu, v níž se vzdává kralování ve prospěch rádce. Koza, Honzík a jejich doprovod se dostanou do hradu a řeknou králi, že jeho rádce unesl Kubu s Mácou. Král chce nechat rádce zatknout, ale nemá již žádnou moc a všichni se navíc dostanou propadlištěm do vězení. Rádce chce navíc všechny sýraře popravit a získat tak veškerou moc v sýrovém královstvím.

 

Zuzanka se konečně dostane z pytle, ve kterém ji rádce unese a začne plakat. Vzpomene si na slova Kozy a rozhodne se svého brášku zachránit. Uváže lano k balónu a k rádcově noze a ten se začne pomalu zvedat. Rádce jede po celém paláci, přes různé místnosti až zbourá celé království a probourá zdi továrny, kde jsou sýřaři a vězení, kde je Honzík, Koza a Dlouhý, Široký s Bystrozrakým. Všichni jsou zachráněni a na rádce se už vaří voda v pekelném kotli.

Celoroční úsporné venkovní vířivky od Villeroy & Boch a také originál Jacuzzi vířivé vany. | Digitalizace VHS a převod VHS nejen Praha, Ostrava, Olomouc, Brno.. a také Hi8, 8mm, Digital8, 8mm filmů, 16mm filmů s vylepšením obrazu i zvuku na profesionálních VHS videopřehrávačích. |