example

Pohádka

Madagaskar 2: Útěk do Afriky

Animované
24.03.2014 | zobrazeno 2190 x
Marty, Alex, Glorie a Malmen se společně s tučňáky, králem Jelimánem, Mauricem a Mortym vydávají letadlem zpět do New Yorku. Letadlo řídí opět tučňáci. Jejich let se společností Air tučňák však nedoletí až do původního cíle. Jejich let končí v Africe, kde Alex najde svoji rodinu a musí svému otci dokázat, že není jen tančící lev ze zoologické zahrady.

 

Tučňáci opět ztroskotali, tentokrát ale v Africe, kde se na chvíli všichni přátelé rozdělili. Tučňáci si vzali na starost opravu letadla, ve které jim pomáhali i opice. Marty konečně našel své stádo, ale jak brzy zjistil, jeho stádo není to, co hledal. Všechny zebry jsou totiž stejné a Marty nechce být jeden z mnoha. Navíc se také pohádá s Alexem, který myslí jen na své problémy a problémy jeho kamaráda ho nezajímaly.

 

Melman se stane šamanem a léčí neduhy ostatních hypochondrických žiraf. Glorie se seznámí s hrochem jménem Moto-Moto. A Alex najde svoji ztracenou rodinu. Jeho otec je vůdcem celé smečky a myslí si, že jeho syn je také králem. Netuší ale, že Alex je králem ZOO. Naivního Alexe využije jeho podlý strýc a zmocní se místa vůdce smečky a Alexe vyžene. Alexův otec je zklamaný a za svého nemožného syna se stydí.

 

Všichni přátelé se potýkají s různými problémy, ale objeví se problém mnohem závažnější – vyschne napajedlo. Alex chce znovu získat svoji čest a rozhodne se přijít věci na kloub a vodu ostatním vrátit. Všichni kamarádi musí opět spojit své síly, aby ostatním vrátili vodu. Nakonec se jim to přeci jen podaří a Alexův otec může být na svého syna právem hrdý.