example

Pohádka

Madagaskar

Animované
24.03.2014 | zobrazeno 2469 x
V New Yorské ZOO v Central Parku žijí: snílek Marty, král ZOO lev Alex, hrošice Glorie a věčný hypochondr žirafa Melman. Martyho život v ZOO se zdá být prázdný a v den svých narozenin se rozhodne svůj život změnit. Chce utéct, ale svým útěkem ohrozí nejen sebe, ale i své kamarády. Jejich útěk totiž povede k tomu, že mají být zvířata poslána na safari do Keni.

 

Po svém bláznivém útěku ze ZOO se všichni ráno probudí v bednách, které mají směřovat do rezervace v Keni. Jejich lodi se ale zmocní tajné tučňáčí komando, které chce doplout do Antarktidy. Díky nim bedny se zvířaty spadnou do moře a dostanou se na břehy odlehlého ostrova Madagaskar. Madagaskar obývá potrefený lemuří král Jelimán. Martymu se na ostrově libí, ale Alex je v divočině nešťastný a navíc se začne brzy hlásit o slovo hlad.

 

Alex jako masožravec začne vlivem hladu vidět své kamarády jako chutné steaky, proto od kamarádů odchází na část ostrova, kterou obývají fosy. Kamarádi ale drží pospolu a svého kamaráda ve štychu nenechají. Na ostrov se navíc dostávají i tučňáci, kteří si spletli směr a místo na Antarktidu dopluli k Madagaskaru. Právě tučňáci pomohou vyřešit problém s potravou pro Alexe. Alex sice dostane maso – ale rybí. Problém je vyřešen a kamarádi se mohou vydat vstříc novému dobrodružství.