example

Pohádka

Maxipes Fík

Animované
20.12.2009 | zobrazeno 3406 x
Hodnocení: 


Země: Česko
Tvůrce: Krátký film Praha
Spisovatel: Rudolf Čechura
Režie: Václav Bedřich
Postavy: Fík, Ája
Dabing: Josef Dvořák

Ája je malá holčička, která už odmalička toužila po pejskovi. To bylo radosti, když tatínek psa pořídil. Z malého štěněte, ale vyrostl maxipes. I přes jeho maxi vzrůst se stali s Ájou nerozlučnou dvojicí, která zažila nejedno dobrodružství.

 

Už jako malá holčička chtěla Alenka pejska. Její přání bylo vyslyšeno – tatínek přinesl domů malé štěně jménem Rek. Ája ještě neuměla pořádně mluvit, a tak pejskovo jméno zkomolila na Fek. Tatínek se tomu smál a sám začal říkat psovi Fík, což mu nakonec zůstalo.

 

Na tom by však nebylo nic divného, kdyby přes noc Fík nevyrostl o tolik, co jiný za měsíce. Tak to šlo několik dní a z Fíka byl najednou maxipes. Nejenže se nevešel do boudy, ale také toho hodně snědl. Tatínek ho chtěl dát pryč, ale poté, co Fík zachránil Áji život, si ho přeci jen nechali.

 

Od té doby jsou Ája s Fíkem nerozluční kamarádi, kteří spolu zažijí spoustu legrace.

Celoroční úsporné venkovní vířivky od Villeroy & Boch a také originál Jacuzzi vířivé vany. | Digitalizace VHS a převod VHS nejen Praha, Ostrava, Olomouc, Brno.. a také Hi8, 8mm, Digital8, 8mm filmů, 16mm filmů s vylepšením obrazu i zvuku na profesionálních VHS videopřehrávačích. |