example

Pohádka

Rebelka

Animované
19.11.2013 | zobrazeno 4161 x
Zdá se že legendy, které se na skotské Vysočině vypravují, nejsou jen smyšlené pohádky pro děti. Na to brzy přijde i Merida, která se dostává do kolotoče událostí, které zná z vyprávění.

 

Merida je dcera krále Ferguse a královny Elinor. Už od mala to byla rebelka a místo panenek si hrála s lukem. Teď je ve věku na vdávání a i přes veškerou snahu její matky má raději vítr ve vlasech, rychlou jízdu na svém koni Angusovi a svůj luk. Elinor by ze své dcery chtěla vychovat pravou dámu a neustále svoji dceru napomíná. Její mateřská láska však Meridu spíš obtěžuje a cítí se nepochopená.

 

Vše vrcholí tím, když Elinor oznámí Meridě, že přijedou lordi se svými syny, aby se ucházeli o její ruku. Merida s tím nesouhlasí a celé zásnuby zkazí svým chováním. Merida nechce matce vyhovět a chce změnit svůj osud.

 

V lese najde čarodějnici, která jí slíbí jedno kouzlo. Merida dá matce kouzelný dortík a čeká, co se stane. Merida však svým přáním změnila matku v medvěda. Co teď? Musí svoji matku zachránit, ale jak brzy zjišťuje, jejím nepřítelem je čas.

 

V medvědím těle se matka s dcerou sbližuje a nachází k sobě cestu. V medvědy se nedopatřením promění i Meridiny bratři - trojčata. Čas běží a Merida musí rozluštit hádanku a zjistit, jak matku i bratry zachránit.

Celoroční úsporné venkovní vířivky od Villeroy & Boch a také originál Jacuzzi vířivé vany. | Digitalizace VHS a převod VHS nejen Praha, Ostrava, Olomouc, Brno.. a také Hi8, 8mm, Digital8, 8mm filmů, 16mm filmů s vylepšením obrazu i zvuku na profesionálních VHS videopřehrávačích. |