example

Pohádka

Ať přiletí čáp, královno!

Filmové
20.12.2013 | zobrazeno 1941 x
V království platí zákon, že se David může stát králem jen v případě, že mu jeho žena porodí syna. V království je proto netrpělivě očekáván příchod Davidova potomka. Ovšem do království nakonec nepřiletěl čáp, ale vrána a zklamaný David nechal svoji prvorozenou dceru ze zámku odnést.

 

Když se Běle narodila dcera, nechal ji David z království odnést a tímto úkolem pověřil Matěje. Matěj dal dítě hodné pradleně Magdaléně, která dívku vychovávala jako svou vlastní, ale raději ji vydávala za synka Honzíka. Běla to ale Davidovi neodpustila a odmítla mu dát syna, dokud jejich dceru nenajde. David dal tedy svoji dceru hledat. Uplynulo dlouhých sedm let a po princezně ani stopy.

 

Do království přijíždí komtesa Veronika se svým průvodcem Pierem Bujónem, které našel princ David v lese, když volali o pomoc. David jim nabídl svoji pohostinnost a Veronika ji hodlala patřičně využít. Brzy poznala, že mezi Davidem a Bělou je něco v nepořádku a začala mu všemožně nadbíhat. Bujón navíc začal dělat oči na Bělu, která však o jeho náklonnost vůbec nestála. Běla byla z celé situace nešťastná, protože si myslela, že ji David již nemá rád. Jedinou útěchou pro Bělu bylo to, že ji Matěj pověděl, kde se její dcera nachází.

 

Do království se donese zpráva, že sousední král Matyáš chce Davidovi vyhlásit válku, protože se domnívá, že je jeho neteř Veronika na zámku držena násilím. Veronika chce, aby si ji princ vzal a tím válce zabránil. To ale nechce Běla, která je ochotná jít s Davidem do války. David se nakonec s Bělou usmíří a David se společně s Bujónem vydává za králem Matyášem, aby mu vysvětlil, jak se věci mají. Bujón však chce setkání překazit. David cestou zabloudí ke stavení Magdalény, kde se potká i s chlapcem Honzíkem.

 

Davida v chalupě překvapí Bujón s vojáky, které David s pomocí Honzíka, Matěje a rybáře Janka porazí a může se tak setkat s králem Matyášem, který svému sousedovi slíbí mír. David se vrací na zámek a rád by Honzíka přijal za vlastního. Na zámku už na něj čeká Honzík i s Bělou. Honzík ale, jak David zjistil, není chlapec, ale jeho dcera Jana, kterou kdysi nechal ze zámku odnést.

Celoroční úsporné venkovní vířivky od Villeroy & Boch a také originál Jacuzzi vířivé vany. | Digitalizace VHS a převod VHS nejen Praha, Ostrava, Olomouc, Brno.. a také Hi8, 8mm, Digital8, 8mm filmů, 16mm filmů s vylepšením obrazu i zvuku na profesionálních VHS videopřehrávačích. |