example

Pohádka

Ať žijí duchové!

Filmové
19.11.2013 | zobrazeno 4477 x
Photo © Filmové studio Barrandov
Hodnocení: 


Země: Česko
Tvůrce: Filmové studio Barrandov
Spisovatel: Jiří Melíšek , Oldřich Lipský, Zdeněk Svěrák
Režie: Oldřich Lipský
Postavy: Leontýnka, Rytíř Brtník, Jouza

Parta dětí si chce zařídit pěknou klubovnu. Proč k tomu tedy nevyužít polorozbořený hrad? Má to však jeden háček, opuštěný hrad není zas tak opuštěný, jak by se mohlo zdát. Žijí tu totiž duchové!

 

Při zkoušce odvahy ve starém hradě Brtník vyruší děti jeho obyvatele. Rytíře Brtníka z Brtníku a jeho dceru Leontýnku. Oba tu žijí už pěknou řádku let a nyní se spřátelí s partou dětí. Děti chtějí získat hrad, opravit ho a mít v něm pěknou klubovnu. To se ale nelíbí místnímu prodavači Jouzovi, který by hrad využíval k pěstováním žampiónů.

 

Duchové se rozhodnou dětem pomoci, Leontýnce se navíc zalíbí Janek Dlouhý a svěřuje se mu, že se jí život ducha moc nelíbí. Děti se zatím pustí do oprav, s hajným si domluví dřevo, na oplátku mu pomohou zasázet nové stromky. Duchové dětem pomáhají s opravami, protože jsou duchové, zavolají si na pomoc kamarády trpaslíky.

 

Hrad má být oficiálně předán do rukou dětem, na slavnosti chtějí přečíst pergamen, díky kterému uvidí duchy i ostatní. Rytíř s Leontýnkou ale chtějí klid, proto ze slavnosti odejdou. Janek má ale Leontýnku rád a nechce, aby odešla. Podá jí proto kopretinu a tím zlomí kletbu a z Leontýnky se stane obyčejná smrtelnice.

Venkovní vířivky pro celoroční provoz od Villeroy & Boch a také originál Jacuzzi vířivky. | Digitalizace VHS s vylepšením obrazu i zvuku na profesionálních VHS videopřehrávačích. | Skenování diapozitivů a sken negativů a fotek. Navštivte pobočku Digializace VHS - Marie Cibulkové 26 | Bitcoin Bitmain Antminer Firmware Innosilicon | Maminčiny TOP recepty. Recepty na nejrůznější typy jídel, obědy, večeře. | Rady pro domácnost, Jak udělat, Co je to, Proč | Přihlášení se do služeb internetového bankovnictví a rady a pomoc s přihlášením k ostatním bankovním i nebankovním institucím. | Internetové bankovnictví Mojebanka a George. Nebankovní půjčky od Cofidis, Kamali, Homecredit a další tipy na bankovní i nebankovní služby.