example

Pohádka

Co takhle svatba, princi?

Filmové
20.12.2013 | zobrazeno 2226 x
V tomto trochu podivném království vládne král Bedřich, který stále nemá čas, se svou chotí, kterou zajímají nejnovější výkřiky módy. Jejich syn David je náfuka, který by se měl oženit. Jak ale vybrat tu nejurozenější princeznu? Naštěstí se v království objeví znalec nejnovějších soutěžních metod a námluvy mohou začít.

 

Nafoukaný princ David při šermu se svým vychovatelem Matějem rozbije zrcadlo. Ze škody je však obviněna zrcadelnice Běla, kterou král vyhodil ze služby. Král s královnou mají ještě jednu starost, musí oženit svého syna Davida. Jak ale vybrat tu pravou urozenou princeznu? No přeci soubojem. Úkoly, které mají nápadnice splnit, má vymyslet Matěj, který si s tím marně láme hlavu. Naštěstí je tu Běla, která se v převleku za Bořivoje vydává za znalce nejnovějších metod soutěžení.

 

Do království přijely princezny Babetka a Brigita, které se mají ucházet o princovu ruku. Princezny musí splnit 3 úkoly, které Bořivoj vymyslel. Obě jsou ale rozmazlené, proto nerady úkol plní. Za jeden večer mají oškrábat brambory, ušít princi vestu a složit mu písničku. Princezny však na plnění takových úkolů nemají ani pomyšlení, proto za úplatky všechny úkoly za princezny splní Bořivoj. Bořivoj měl dohlížet na řádné plnění úkolů.

 

Ráno předstoupí princezny před královskou rodinu se svými úkoly. Všechny úkoly zvládly na jedničku a teď už jen zbývá zazpívat písničku. Písničky však vypověděly o tom, jaké princezny jsou. Babetka - ufňukaná a rozmazlená parádnice a Brigita – krvelačná a bojovnice. Nakonec také vyšlo najevo, kdo úkoly plnil a kdo Bořivoj ve skutečnosti je.

 

Král s královnou chtějí Bělu potrestat, proto dívka uteče. Princ si ale uvědomuje, že má dívku rád a nakonec zjišťuje, že důležitější je urozenost lidského srdce – to jaký člověk je. David se změní a Bělu odprosí.

Celoroční úsporné venkovní vířivky od Villeroy & Boch a také originál Jacuzzi vířivé vany. | Digitalizace VHS a převod VHS nejen Praha, Ostrava, Olomouc, Brno.. a také Hi8, 8mm, Digital8, 8mm filmů, 16mm filmů s vylepšením obrazu i zvuku na profesionálních VHS videopřehrávačích. |