example

Pohádka

Dívka na koštěti

Filmové
24.02.2014 | zobrazeno 3166 x
Saxána žije v kouzelném světě, kde chodí do školy. Moc se neučí a každé kouzlo splete. Když se omylem promění v krávu, začne přežvykovat notes učitelky a ta ji za trest nechá 300 let po škole. Kdo by ale chtěl být takovou dobu po škole? Rozhodně ne rebelka Saxána. Když se od školníka upíra dozví o světě lidí, promění se v sovu a vydá se vstříc velkému dobrodružství.

 

Saxána proměněná v sovu se vydává do světa lidí, kde však může být jen 48 hodin. Saxána se dostane do rodiny Bláhových, kde se seznámí s Honzou, kterému se svěří, že není jen obyčejná dívka, ale čarodějka. Honza ji vezme do školy, kde se seznámí s podrazáckým Mikym a jeho partou, kterým by se Saxánina kouzla náramně hodila. Když se v kouzelném světě dozví, co se stalo, pošlou do světa školníka, který má Saxánu zachránit od toho, aby požila odvar z babského ucha. Po vypití tohoto lektvaru by se z ní totiž stal jen obyčejný člověk.

 

Saxána se ale do světa kouzel a pohádkových bytostí vrátit nechce, proto se snaží sehnat babské ucho. Při svém hledání nalétne Mikymu a jeho bandě, kteří ji chtěli jen využít. Jediný, kdo je na její straně a chce jí opravdu pomoci, je Honza. S Honzou se společně vydají do světa kouzel, kde získají lexikon kouzel, v němž jsou zapsána všechna kouzla. Saxána totiž za tu dobu, co byla ve světě lidí kouzlila, avšak ne moc úspěšně, proto musela dát vše do pořádku. Knihy se ale zmocnil Miky. Honza se Saxánou je pronásledují na koštěti a nakonec knihu dostanou zpět. Saxána vrátí vše do pořádku.

 

Saxána už nemá čas a babské ucho nikde. Jeden z učitelů ji však poví, že babské ucho je lidový název pro šalvěj, z něhož si dělá pravidelně čaj. Saxána jej vypije a promění se v obyčejnou dívku – smrtelnici. Saxána sice ztratila kouzla, ale získala lásku.

Celoroční úsporné venkovní vířivky od Villeroy & Boch a také originál Jacuzzi vířivé vany. | Digitalizace VHS a převod VHS nejen Praha, Ostrava, Olomouc, Brno.. a také Hi8, 8mm, Digital8, 8mm filmů, 16mm filmů s vylepšením obrazu i zvuku na profesionálních VHS videopřehrávačích. |