example

Pohádka

Hobit: Neočekávaná cesta

Filmové
27.01.2014 | zobrazeno 2080 x
V království Erebor žili spokojeně trpaslíci do doby, než k jejich království přiletěl strašlivý drak Šmak, který ovládl celé království i s jeho bohatstvím. Trpaslíci museli prchnout a veškeré bohatství zůstalo v království. Léta plynula a nyní nastal čas odplaty a znovuzískání celého bohatství trpaslíků. Důležitou roli v tomto dobrodružství má sehrát malý hobit Bilbo Pytlík.

 

Jednoho dne zaklepe u Bilba Pytlíka čaroděj Gandalf Šedý, který bez vědomí Bilba označí jeho dveře neviditelným znamením. Večer se u Bilba začnou postupně scházet trpaslíci a dorazí i sám Gandalf a slavný válečník Thorin. Bilbo není z nezvané návštěvy vůbec nadšen a když zjistí, co trpaslíci s Gandalfem chystají, vyděsí se ještě víc. On že by se měl společně s nimi vydat na cestu a bojovat se Šmakem? To přeci nemůže nikdy zvládnout.

 

Bilbo má z cesty obavy, proto svoji účast na výpravě odmítne, ale nakonec trpaslíky s Gandalfem dožene a putuje s nimi k Osamělé hoře, kde Erebor leží. Na své cestě musí překonat řadu překážek – zlobry, před kterými je zachránil Gandalf. Narazí také na podivína Radagasta Hnědého, který spatřil v troskách Gol Duru Nekromanta. Vše řekne Gandalfovi, který se bojí nejhoršího – má strach, že Šmak je jen stín toho, co má přijít.

 

Na své pouti se dostanou i k elfům, kterým Thorin nevěří, proto trpaslíci utečou bez Gandalfa. V horách se ale dostanou do nebezpečí – spadnou do skřetí jeskyně. Bilbo se souhrou náhod ocitne v jeskyni Gluma, kterému vypadne prsten, Bilbo mu ho vezme a Glumovi s pomocí prstenu uteče. Když si totiž prsten nasadí, je neviditelný.

 

Mezitím jde trpaslíkům o život – jsou zajati a mají být zabiti. Naštěstí se včas objeví Gandalf a všechny zachrání. Výprava ale nemá vyhráno. Skřeti je pronásledují celou dobu a teď jim jsou již v patách. Se svým vůdcem Azogem je už skoro mají. Azog totiž zabil v boji krále trpaslíků a utkal se v boji i s Thoriem, který mu useknul ruku. Teď se jejich cesty a meče opět zkřížily.

 

Thorin je zraněn a i ostatní jsou v pasti. Jediné, co je chrání před krvelačnými skřety, je strom, na kterém jsou všichni ukryti. Gandalf ale pošle svého motýla pro orla Gwai-hira, který je včas zachrání. Výprava je teď v bezpečí, ale zdaleka ještě nejsou u konce, čeká je dlouhá cesta.

Celoroční úsporné venkovní vířivky od Villeroy & Boch a také originál Jacuzzi vířivé vany. | Digitalizace VHS a převod VHS nejen Praha, Ostrava, Olomouc, Brno.. a také Hi8, 8mm, Digital8, 8mm filmů, 16mm filmů s vylepšením obrazu i zvuku na profesionálních VHS videopřehrávačích. |