example

Pohádka

Jak se budí princezny

Filmové
06.12.2013 | zobrazeno 3297 x
Královi s královnou se narodí dcera. Šťastní rodiče chtějí svoji jedinou dceru ukázat královnině sestře Melánii v domnění, že své sestře již odpustila. Melánie je však zlá a malou princeznu prokleje k věčnému spánku. Hodná služebná však dítěti předpoví, že láska je mnohem silnější než kletba.

 

Po kletbě, kterou před lety vyslovila královnina sestra Melánie, se královští rodiče snaží svoji dceru Růženku za každou cenu ochránit. Z celého království zmizelo vše, oč by se Růženka mohla píchnout. Léta ubíhala a pomalu se blížily Růženčiny sedmnáctiny. Král s královnou se proto rozhodnou Růženku provdat.

 

Ideálním mužem by se měl stát prvorozený Jiří z Půlnočního království. Jiří se svým mladším bratrem Jaroslavem a rodiči přijíždí na námluvy. Růžence se však zalíbí mladší Jaroslav a také Jaroslav se do krásné princezny zamiluje. Princ Jiří byl jen vychloubačný slaboch, kdežto Jaroslav byl hodný a statečný. Růženka také proto Jiřího nechce a z celých námluv nakonec sejde.

 

V den Růženčiných narozenin je celé království na nohou, proto se do celé situace musí vložit sama Melánie. Vláká Růženku do věže, kde je již připravena kytice růží. Růženka takové květiny nezná, proto kytici vezme do rukou a píchne se o trn. Tu chvíli usne a s ní i všichni na zámku. Celé království zaroste růžemi.

 

Jeden z poddaných se vrací z cest a nachází svoji ženu a synka, oba ale spí. Ihned mu dojde, co se stalo a spěchá do sousedního království. Jiří však pomoc odmítne, ale mladší Jaroslav se i přes zákaz rodičů vydá Růženku zachránit. Musí se prosekat skrz růžové keře a nakonec najde i věž se spící princeznou. Políbí ji a princezna se probudí. V tu chvíli se procitne i celé království. Melánie nakonec sama z království utíká.

Celoroční úsporné venkovní vířivky od Villeroy & Boch a také originál Jacuzzi vířivé vany. | Digitalizace VHS a převod VHS nejen Praha, Ostrava, Olomouc, Brno.. a také Hi8, 8mm, Digital8, 8mm filmů, 16mm filmů s vylepšením obrazu i zvuku na profesionálních VHS videopřehrávačích. |