example

Pohádka

Nebojsa

Filmové
14.03.2014 | zobrazeno 1588 x
Ondra je statečný syn kováře. Je to silák a ničeho se nebojí. Jeho otec si myslí, že je lehkovážný a pošle syna do světa. Ondra, přezdívaný Nebojsa, se tedy do světa vypraví a doufá, že se ve světě naučí bát.

 

Ondra putuje krajem a narazí na bázlivého zlodějíčka Ferka, který se k Ondrovi připojí. Ferko však na rozdíl od Ondry touží po bohatství a plném žaludku, a proto se vždy nechá snadno zlákat. Putují krajem a zažívají různá dobrodružství, při kterých Ondra nezapomíná pomáhat všem lidem, kteří jeho pomoc potřebují. Jednou vidí Ondra podivný černý kočár a tvář krásné princezny. Od té doby se začínají dít podivné věci. Cesta je zavede až na podivný hrad, kde najde dvořany, kteří vypadají jako duchové.

 

V místním hostinci se od hospodského dozví, co se v kraji stalo. Kraj totiž býval veselý až do doby, než kraj i s princeznou zaklel zlý čaroděj. Od té doby jsou tamější lidé jako bez ducha. Nebojácný Ondra se rozhodne princeznu osvobodit. Ta mu tajně celou jeho cestu radí a nenápadně ho vede. Ondra musí v zakletém zámku přečkat tři noci, což dosud nikdo nedokázal. Jeho společník má strach, ale ještě víc se bojí zůstat sám, a tak jde s Ondrou. V zámku ho ale zlákalo bohatství. Jakmile se jej Ferko dotkl, změnil se v kámen.

 

Ondra měl jen jediný cíl a bohatství ani zlaté mince ho nezajímaly. Rozhodl se přečkat v zámku tři noci. Ondra byl různě zkoušen a v noci se mu děly podivné věci, které ale Ondra překonal a nakonec princeznu i celé království bílých růží vysvobodil. Ani Ferko nezůstal navždy jako kámen. Dvorní dámy vysvobodily všechny zkamenělé mladíky. I Nebojsa se začal konečně bát. Ne kouzel ani čar, ale o princeznu, do které se Ondra zamiloval.