example

Pohádka

Nezbedná pohádka

Filmové
20.12.2013 | zobrazeno 3165 x
Tato pohádka je trochu naruby. Místo aby se princ vydal zachraňovat princeznu, je to v této pohádce naopak. Dobrák Honza se omylem dostane do pekla a jeho nešťastní rodiče slíbí půl chalupy a Honzu k tomu, pro toho, kdo jej z pekla přivede

 

Když se Honza narodil, přisoudila mu sudička dobrý život, ale druhá mu věštila, že ho v jeho dvaceti letech unese do pekla čert. Honza rostl jako z vody a byl z něj poctivý, hodný a pracovitý mladík. Při jedné hádce se svým sousedem Hrabalem se stane něco nečekaného. Ve tmě se čert splete a odnese do pekla Honzu. Honza je sice dobrá duše, ale co peklo schvátí, již nenavrátí, proto se nemůže dostat zpět domů.

 

Krajem se šíří zvěst, že do pekla se dostávají i dobtáci, což se nelíbí lidem. Odvážná a rázná princezna Máňa se o celé záležitosti dozví a rozhodne se prince zachránit. S pomocí dědy Habaděje a kouzelného koštěte se dostane do pekla. Odvážná Máňa se ale čertů vůbec nebojí. Čerti se spíš bojí jí – musí totiž uklízet, nosit vyžehlé oblečení a nic není tak, jak by mělo být.

 

Aby Máňa mohla Honzu vysvobodit, musela splnit 3 úkoly, což se jí podařilo a Lucifer oba rád pustil zpět na svět. Honza s Máňou se nakonec vzali a měli krásnou svatbu.

Celoroční úsporné venkovní vířivky od Villeroy & Boch a také originál Jacuzzi vířivé vany. | Digitalizace VHS a převod VHS nejen Praha, Ostrava, Olomouc, Brno.. a také Hi8, 8mm, Digital8, 8mm filmů, 16mm filmů s vylepšením obrazu i zvuku na profesionálních VHS videopřehrávačích. |