example

Pohádka

O buchtách a milování

Filmové
08.05.2016 | zobrazeno 1549 x
Janek bydlel v chaloupce s maminkou. Byl tak líný, že se jen válel na peci a všechnu práci musela maminka zastat sama. Jednoho dne se maminka nazlobila, naložila Janka na trakař a zavezla ho s motykou na pole, kde měl udělat práci. Nedaleko odtud stála jiná chaloupka, ve které bydlela maminka se svou dcerou Kordulou. Kordula celé dny myslela na vdávání a žádnou práci neudělala. Maminka toho měla už dost a když Kordula nezadělala ani těsto na buchty, poslala Kordulku do světa. Osud svedl oba lenochy dohromady a nakonec se také naučili pilně pracovat.

 

Janek byl velmi líný mladík, který se jen válel na peci, proto ho matka odvezla na pole, kde měl Janek pracovat. Janek to ale neuměl, a tak se na poli usadil, protože nevěděl, kudy vede cesta domů. V nedaleké chaloupce žila dívka Kordula, která celé dny přemýšlela o vdavkách, a tak neudělala žádnou práci. Kordulčina matka toho už měla dost, proto poslala dívku do světa. Cestou potkala Kordula na poli Janka, kterému už pěkně vyhládlo, a tak prosil Kordulu o buchty. Janek jí slíbil, že si ji vezme, proto se vydali cestou domů. Protože ale Janek nikdy nevytáhl paty z domu, ztratili se oba v lese.

 

Ani jeden nevěděl, co si počít, až si Janek vzpomněl na pohádku, v níž dětem pomohl strom. Janek se tedy vydal hledat strom a Kordula si mezitím ustlala v listí a usnula. Janek ji volal, ale marně. Bloudil lesem, až natrefil na tři bratry. Protože měl hlad, prosil je o něco k snědku. Bratři mu sice dali, ale jídlo si musel odpracovat. Jankovi ale práce vůbec nešla, ale bál se bratrů, proto se snažil, jak mohl. Mezitím našla v lese Kordulku babička, matka bratří a vzala ji k sobě. Kordulka jí měla pomáhat péct buchty, ale dívce práce vůbec nešla. Babička raději nosila synům buchty, které pekla Kordulka, sama, aby jí synové za nedobré jídlo nenadali.

 

Utekl rok a za tu dobu se Janek měl k práci a pracoval stejně pilně jako bratři. Také Kordulka už uměla upéct výborné buchty, a tak je jednoho dne mohla konečně přinést pracujícím synům babičky sama. To bylo radosti, když Kordulka zjistila, že jedním z pracantů je i Janek. Oba se vrátili domů, kde už na ně čekaly jejich maminky, které se o své líné děti už bály.

Celoroční úsporné venkovní vířivky od Villeroy & Boch a také originál Jacuzzi vířivé vany. | Digitalizace VHS a převod VHS nejen Praha, Ostrava, Olomouc, Brno.. a také Hi8, 8mm, Digital8, 8mm filmů, 16mm filmů s vylepšením obrazu i zvuku na profesionálních VHS videopřehrávačích. |