example

Pohádka

O Honzovi a Barušce

Filmové
03.03.2014 | zobrazeno 2205 x
Honza je syn chudého mlynáře. Otec chce, aby se Honza oženil a přivedl do mlýna ženu, která by jim pomohla. Honza se chce ale vydat do světa. Před cestou ho otec varuje před černým lesem. Jak už to ale bývá, Honza ho neposlechl a v černém lese narazil na chaloupku.

 

Honza se vydal do světa hledat ženu. Cesta ho ale zavedla k černému lesu, před kterým jej varoval jeho otec. Honza ho ale neposlechl, vešel do něj našel zde podivnou chaloupku, ve které bydel podivínská dědek. Dědek ho přijal do služby a slíbil mu, že ho všemu naučí, ale jedno mu zakázal. Honza nesměl otevřít černé dveře v chaloupce. Honzu ale dveře tolik lákaly, až to jednoho dne nevydržel. Když byl dědek pryč, otevřel dveře, aby zjistil, co skrývají.

 

Za dveřmi objevil dívku zahalenou do závoje. Pověděla mu, že se jmenuje Baruška a že ji dědek unesl a drží ji v chaloupce, aby si ji vzal. Honza nevěřil svým očím, ale to už slyšel blížícího se dědka. Předstíral, že o ničem neví. Dědek přinesl kouzelný ubrousek, který prostíral samé dobroty. Honza se dosyta nejedl a předstíral spánek. Dědek šel za Baruškou a Honza zjistil, že dívka nelhala. Když dědek spal, vzal ubrousek a s Baruškou utekl.

 

Honza byl ale zvědavý a nedal na Baruščino varování a zvedl jí závoj. V tu chvíli Baruška zmizela. Honza nevěděl, co dělat. Bloudil lesem a narazil na tři bratry, kteří se hádali o dědictví. Jejich otec jim totiž odkázal klobouk, který dal svému majiteli sílu, kabát, který udělá neviditelným a boty, které každého donesou, kam chtějí. Honza je s nimi vyměnil za kouzelný ubrousek.

 

Honza se vrátil a pomocí kouzelných věci vysvobodil Barušku, kterou znovu uvěznil zlý dědek. Cestou domů potkal znovu tři braty, kteří se rozhodli jít s Honzou domů do mlýna. Mlynář měl hned několik šikovných rukou k práci a Honza získal Barušku za ženu.

Celoroční úsporné venkovní vířivky od Villeroy & Boch a také originál Jacuzzi vířivé vany. | Digitalizace VHS a převod VHS nejen Praha, Ostrava, Olomouc, Brno.. a také Hi8, 8mm, Digital8, 8mm filmů, 16mm filmů s vylepšením obrazu i zvuku na profesionálních VHS videopřehrávačích. |