example

Pohádka

O líném Honzovi

Filmové
13.01.2014 | zobrazeno 2877 x
Honza z Kuňkavé Lhoty je tak líný, že ho i jeho matka musela obracet a otvírat mu pusu, když jedl. Jeho lenost přesahovala všechny meze. Když měl bojovat s drakem, museli mu draka dopravit až do pokoje a i své zásnuby s princeznou promeškal. Honza je totiž až moc líný, aby cokoli udělal.

 

Honza stále jen leží na peci a spí a spí a spí. Jeho matka ho krmí, otáčí a stará se o něj. Sudička mu ale předpověděla, že zabije draka a získá princeznu. Jenomže ani tohle Honzu nezajímalo a z pece neslezl. V tu dobu se v království vskutku usadil drak, který každý den žádal pannu. Král ho chtěl obelstít, a tak mu každý den poslal jinou pannu – látkovou, dřevěnou, skleněnou a železnou. Drak se tak rozzuřil, že si žádal samotnou princeznu.

 

Král si nevěděl rady a hledal pomoc. Doslechl se o Honzovi, kterému bylo souzeno porazit draka a získat princeznu. Honza se však z pece nehnul. Jel za ním i sám král, ale ani tak se Honza z pece nezvedl a řekl králi, ať mu draka přivede. Draka tedy chytili, dovedli k Honzovi, který ho párkrát praštil po hlavě a bylo po drakovi.

 

Honza sice draka porazil, ale ani poté se z pece nezvednul a zmeškal tak své zásnuby. Do celé věci se musela vložit sama princezna, která Honzu sice z pece vytáhla, ale když měl Honza kralovat, tak zase jen spal a spal.

Venkovní vířivky pro celoroční provoz od Villeroy & Boch a také originál Jacuzzi vířivky. | Digitalizace VHS s vylepšením obrazu i zvuku na profesionálních VHS videopřehrávačích. | Skenování diapozitivů a sken negativů a fotek. Navštivte pobočku Digializace VHS - Marie Cibulkové 26 | Bitcoin Bitmain Antminer Firmware Innosilicon | Maminčiny TOP recepty. Recepty na nejrůznější typy jídel, obědy, večeře. | Rady pro domácnost, Jak udělat, Co je to, Proč | Přihlášení se do služeb internetového bankovnictví a rady a pomoc s přihlášením k ostatním bankovním i nebankovním institucím. | Internetové bankovnictví Mojebanka a George. Nebankovní půjčky od Cofidis, Kamali, Homecredit a další tipy na bankovní i nebankovní služby.