example

Pohádka

O nosaté čarodějnici

Filmové
16.01.2014 | zobrazeno 2831 x
Jakub je náfuka a zajímá ho jen jeho vzhled. Práce mu nevoní a ani své matce nechce pomáhat. Za jeho nafoukanost ho proto potrestá čarodějnice, která mu přičaruje obří nos a velké uši. Je jen na Jakubovi, zda mu jeho nový vzhled zůstane.

 

Jakubova maminka prodává zeleninu, ale její syn jí vůbec nepomáhá. Zajímá ho jen jeho vzhled a práce mu vůbec nevoní. Jednou na trhu ho jeho matka požádá, aby pomohl ženě s velkým nosem odnést její nákup. Nosatá žena byla ve skutečnosti čarodějnice, což Jakub netušil. Jakub ji provází až do její chaloupky, kde mu za jeho posměchy a chování přičarovala velký nos a velké uši.

 

V chaloupce čarodějnice plyne čas velmi pomalu. Když se Jakub vrací zpět na trh, svou matku zde nenašel – uplynul totiž celý rok. Jakub navíc zjistí, jak vypadá, proto se vydá zpět za čarodějnicí, aby mu jeho vzhled vrátila. Čarodějnice mu ale poví, že je jen na něm, jestli mu jeho vzhled zůstane, že ona s tím už nic dělat nemůže. Jakub se stydí, jak vypadá, proto zůstane u čarodějnice, kde vaří raráškům a pětihlavé sani Emilce.

 

Jednoho dne se čarodějnice opět vydá na trh, kde omylem promění jednu namyšlenou dívku v husu. Tu si vezme nafoukaná zelinářka. Čarodějnice doma svého činu lituje, proto prosí Jakuba, aby husu našel. Husa se dostala na zámek, kam se dostane i Jakub. Jakub zde začne pracovat jako kuchtík. Jednoho dne má připravit husu. Aby ji nemusel zabíjet, udělá ji z marcipánu. To se však nelíbí pánovi, který je rozzloben. Když ale vidí, jak Jakub husu chrání, rozhodne se udělat si z něj legraci. Dovolí mu nechat si husu, ale pod podmínkou, že se s ní ožení.

 

Jakub souhlasí a koná se svatba. Společně se svou ženou (husou) prochází trhem, kde se setká se svou matkou, která se ho vydala hledat do světa. Jdou a jdou a najednou se Jakubovi vrátí jeho krásná tvář a po jeho boku místo husy kráčí krásná dívka.

Celoroční úsporné venkovní vířivky od Villeroy & Boch a také originál Jacuzzi vířivé vany. | Digitalizace VHS a převod VHS nejen Praha, Ostrava, Olomouc, Brno.. a také Hi8, 8mm, Digital8, 8mm filmů, 16mm filmů s vylepšením obrazu i zvuku na profesionálních VHS videopřehrávačích. |