example

Pohádka

O vysoké věži

Filmové
03.03.2014 | zobrazeno 1873 x
Do Krakonošova kraje přichází podvodníček Ferda. Krakonoš moc dobře ví, s kým má tu čest, proto není z příchodu Ferdy vůbec nadšen. Ferda se s Krakonošem vsadí, že pokud přelstí zdejší lid, může zůstat. Krakonoš ale doufá, že se tak nestane, proto nakonec se sázkou souhlasí.

 

Ferda přichází do domu Trautenberka, kde se představí jako italský umělec Fernando Grando. Trautenberk je z italského pána nadšen, ale Anče, která u Trautenberka společně s Kubou pracuje, mu nevěří. Fernando se vetře do Trautenberkovi přízně a slíbí mu pomoct se „psím počasím“, které tu už delší dobu panuje. Tvrdí Trautenberkovi, že u nich v Itálii mají vysokou věž s větrníkem, která tvoří počasí.

 

Stejně tak, jak přesvědčil Trautenberka, přesvědčí také vesnický lid, který ho začne obdivovat. Přípravy na stavbu věže mohou tedy začít. Jednoho dne se ale z Traunberkova domu ztratí cennosti a z jejich krádeže je obviněna Anče, kterou osočil právě Fernando. Anče proto raději utekla. Lidem ale bylo divné, že by Anče něco takového udělala. Díky této události spadly lidem růžové brýle a přišli na to, že zlodějem není Anče, ale Fernando.

 

Ten chtěl ale prchnout. Díky Krakonošově pomoci se mu to však nepovedlo. Chycený Fernando řekl nakonec pravdu o tom, kdo je a za trest musel vlastnoručně zbourat a rozštípat ohradu, aby si dobře zapamatoval, co je poctivá práce.

Celoroční úsporné venkovní vířivky od Villeroy & Boch a také originál Jacuzzi vířivé vany. | Digitalizace VHS a převod VHS nejen Praha, Ostrava, Olomouc, Brno.. a také Hi8, 8mm, Digital8, 8mm filmů, 16mm filmů s vylepšením obrazu i zvuku na profesionálních VHS videopřehrávačích. |