example

Pohádka

Paní Liška

Filmové
26.01.2016 | zobrazeno 1907 x
Paní Liška vládne pohádkové říši. Je velmi hodná a vždy ráda všem pomůže. Jednou se před vrátky jejího domu objeví dívka Eliška, kterou pokládá Paní Liška za luční vílu. Eliška je ale nevděčná a vůbec nemá slušné vychování. Když se všichni dozví, že je člověk, chtějí ji vyhnat, ale Paní Liška věří, že se změní. Bohužel se tak nestalo a Eliška byla potrestána. Paní Liška ji proměnila v lišku. Naštěstí však Elišku zachránila láska.

 

Jednoho dne se u dveří chaloupky Paní Lišky objevila Eliška. Paní Liška ji pokládala za luční vílu, proto se jí ujala. Eliška jí navíc přirostla k srdci. Eliška ale nebyla vychovaná – za nic nepoděkovala, s ničím nepomohla, ale přesto ji u sebe Paní Liška nechávala. Když vyšlo najevo, že je Eliška člověk, chtěly ji ostatní lišky vyhnat. Paní Liška to ale nedovolila a navíc dala Elišce píšťalku. Když se Eliška cítila sama, začala na píšťalku hrát a přivolala tak k sobě prince.

 

Princ se do Elišky na první pohled zamiloval a chtěl si ji vzít. Paní Liška obdarovala Elišku, ale Eliška při odchodu ani nepoděkovala a nerozloučila se. Paní Liška ji za její nevděčnost proklela v lišku. Princ Elišku ani poté neopustil, ale jeho matce se taková nevěsta nezamlouvala. Rozhodla se proto podrobit dívku zkoušce. Královna chtěla zjistit, jaká je dívka hospodyně. Eliška má za úkol přes noc zútulnit hrad. Eliška ale nic neumí, a tak utíká zpět k Paní Lišce, kterou odprosí.

 

Paní Liška jí pomůže a do rána je z hradu krásné sídlo. Paní Liška nakonec vrátí dívce její tvář a může se konat svatba.

Venkovní vířivky pro celoroční provoz od Villeroy & Boch a také originál Jacuzzi vířivky. | Digitalizace VHS s vylepšením obrazu i zvuku na profesionálních VHS videopřehrávačích. | Skenování diapozitivů a sken negativů a fotek. Navštivte pobočku Digializace VHS - Marie Cibulkové 26 | Bitcoin Bitmain Antminer Firmware Innosilicon | Maminčiny TOP recepty. Recepty na nejrůznější typy jídel, obědy, večeře. | Rady pro domácnost, Jak udělat, Co je to, Proč | Přihlášení se do služeb internetového bankovnictví a rady a pomoc s přihlášením k ostatním bankovním i nebankovním institucím. | Internetové bankovnictví Mojebanka a George. Nebankovní půjčky od Cofidis, Kamali, Homecredit a další tipy na bankovní i nebankovní služby.