example

Pohádka

Princ a Večernice

Filmové
30.01.2014 | zobrazeno 4073 x
Láska je mocná a dokáže mnoho a mnohé změnit. Princ Velen byl zpočátku rozmazlený princ, který během jedné noci provdal všechny své sestry a sám se zamiloval do Večernice. Jenomže nic není tak jednoduché, protože o Večernici stojí také hrozivý Mrakomor. Velen se proto vydá na cestu, aby našel svoji vyvolenou a všechny své sestry.

 

Princ Velen byl ještě nezodpovědný mladík, který jednoho večera provdal všechny své sestry. Sestru Helenku dal za ženu Větrníkovi, který vládl větru. Elenku si zas vyžádal Měsíčník, který vládl Měsíci a o třetí nejmladší Lenku si požádal Slunečník. Nápadníky ale Velen nenašel sám, nápadníky mu přivedla hvězda Večernice, do které se zamiloval sám Velen.

 

Když král zjistil, co se stalo, byl nešťastný, že se s dcerami ani nerozloučil. Sám Velen chtěl Večernici za ženu. Večernici však chtěl i pán všechno nečasu Mrakomor. Mrakomora však přemohli společně Větrník, Měsíčník a Slunečník. Spoutali ho a uvěznili v sídle Večernice. Velen Večernici slíbil, že i když v noci uslyší cokoli, zůstane v pokoji. To ale Velen nevydržel a šel za podivným zvukem, který vycházel ze sklepení. Zde našel spoutaného Mrakomora, kterému dal napít. To ale neměl dělat, protože Mrakomor zmizel a unesl Večernici. Velen se teď musel vydat na cestu a napravit, co pokazil.

 

Strastiplnou cestou ho provázeli jeho švagři, kteří v převlecích zkoušeli Velenovu povahu a odvahu. Když dospěl Velen k cíli, musel porazit samotného Mrakomora. S pomocí svých švagrů Mrakomora přemohl, ale Večernici nemohl najít. Velen se proto vydal s prázdnou domů, kde už na něj čekali jeho sestry se svými muži a také Večernice, která Velenovi prozradila, že Měsíčník, Slunečník a Větrník jsou její bratři, kteří ho po celou dobu jeho cesty zkoušeli.

Celoroční úsporné venkovní vířivky od Villeroy & Boch a také originál Jacuzzi vířivé vany. | Digitalizace VHS a převod VHS nejen Praha, Ostrava, Olomouc, Brno.. a také Hi8, 8mm, Digital8, 8mm filmů, 16mm filmů s vylepšením obrazu i zvuku na profesionálních VHS videopřehrávačích. |