example

Pohádka

Princové jsou na draka

Filmové
17.03.2014 | zobrazeno 2264 x
Malý chlapec usíná a zdá se mu sen, v němž on sám zachrání celé království před drakem. Chlapec totiž zná pohádky a moc dovře ví, jak to v nich chodí a jak zachránit princeznu před spáry draka.

 

V království žije pan král se svoji dcerou princeznou Lenkou. Jednoho dne se do zámku vydává dávna přítelkyně pana krále – Kubíčková, která žádá pro svého nejstaršího syna Honzu práci. Král pro něj ale práci nemá, a tak ji odmítá. O den později přichází do zámku posel, kterého posílá drak. Drak si žádá do úplňku princeznu. Král ale svoji jedinou dceru drakovi dát nechce, proto žádá rádce o rady, ale ty mu žádnou nedají.

 

Smutný král se prochází zahradou, kde natrefí na malého chlapce, který mu poradí, že řešení najde v pohádce. V každé pohádce totiž stojí, že draka království zbaví udatný princ. Král tedy pošle pro prince. Princ Bachacha je ale ospalec a bojovat s drakem se mu nechce. Král je opět bezradný a chce najít chlapce, který mu už jednou poradil. Shodou okolní je oním chlapcem mladší syn paní Kubíčkové Martin. Ta králi slíbí, že syna do zámku pošle, ale pod podmínkou, že král zaměstná jejího staršího syna a také ostatní v království.

 

Král tedy zaměstná syna Kubíčkové Honzu, který má opravit rozpadlou zámeckou zeď. Při práci se seznámí s princeznou Lenkou a oba se do sebe zamilují. Honza slíbí, že Lenku drakovi nedá. Na zámek znovu přichází drakův posel. To už mu ale Martin převlečený za moudrého doktora oznamuje, že mají tajnou zbraň – totiž Honzu. Každý, kdo čte pohádky, přece ví, že Honza každého draka porazí. Protože i drak četl pohádky, věděl, že je s ním zle, proto z království i s poslem spěchá pryč. Malý Martin svojí bystrostí zachránil celé království a vše dobře dopadlo.

Celoroční úsporné venkovní vířivky od Villeroy & Boch a také originál Jacuzzi vířivé vany. | Digitalizace VHS a převod VHS nejen Praha, Ostrava, Olomouc, Brno.. a také Hi8, 8mm, Digital8, 8mm filmů, 16mm filmů s vylepšením obrazu i zvuku na profesionálních VHS videopřehrávačích. |