example

Pohádka

Sněžný drak

Filmové
30.01.2014 | zobrazeno 1824 x
Králi Valentýnovi a královně Vilmě se narodí dcera. Královna umí čarovat, proto chce zjistit, co její dceru čeká. Zjistí, že bude mít šťastné dětství, ale ve dvaceti letech se provdá za prince Jana, který je sobecký a Laura s ním bude nešťastná. Královna proto prince Jana zakleje a ve chvíli, kdy jeho srdce zaplaví sobectví, promění se ve sněžného draka. Královna tím ale porušila slib, který kdysi dala, proto se musela vrátit mezi čarodějnice. Prosila však krále, aby její dceru ochránil před sněžným drakem a zmizela. Od té doby nebyla nikdy v království zima a sníh. Uplynulo dvacet let a princezna si měla na plese vybrat ženicha.

 

V den zásnubního plesu si měla princezna Laura vybrat ženicha. O její ruku se ucházel princ Dracián, kterého odmítla a princ Jan, do kterého se Laura na první pohled zamilovala. Laura ho chtěla představit otci, který prince z království vyhnal. Věděl o kletbě a chtěl svoji dceru ochránit. Jan ale princeznu tajně navštívil a byl s ní až do půlnoci, potom musel odejít. Když to král zjistil, vydal se prince najít a puškou vystřelil do nebe. Najednou se z nebe začal sypat sníh.

 

Princezna se vydala Jana hledat a v zahradě našla krev a dračí stopy, po kterých se vydala až našla raněného prince Jana. Jan jí pověděl, že se vždy o půl noci mění ve sněžného draka, ale neví, jak kletbu zlobit. Lauře došlo, že o tom v království věděli a že je vše popsáno v knize osudu. Oba se proto vydali na zámek pro knihu. V knize se dozvěděli, že musí najít cestu do říše čarodějnic a najít čarodějnici, která prince proklela. Ta jim pak poví, jak kletbu zlomit.

 

Laura se vydá s Janem na cesty. V patách jim je princ Dracián, který chce princeznu zachránit, jeho činy mají ale postranní úmysly. Cestou zkouší Vilma se svou matkou čarodějnicí lásku Laury a Jana. Musí projít třemi zkouškami, které Laura hravě zvládne – skočí pro Jana do vody, i když neumí plavat. Dá v sázku svůj život, aby jim krčmář poradil cestu do říše čarodějnic a nakonec skočí do propasti, protože věří ve svoji lásku. Laura zkoušky zvládla, ale Jan ne.

 

Laura v říši čarodějnic zjistila, že Jan zkoušky nesložil a zklamaná se vrací domů. Cestou potká prince Draciána, kterému náramně dobře vychází jeho ďábelský plán. Zosnuje přepadení, aby si Laura myslela, že ji má rád. Své kumpány zabije a vydává se za Laurou, která nakonec sama souhlasí, že si Draciána vezme. Za tři dny se má konat svatba.

 

Princ Jan zatím bloudil krajem a došel opět k propasti. Tentokrát si byl láskou k Lauře jist a skočil. Dostal se do říše čarodějnic, kde prosil čarodějnice, aby pomohly Lauře. Dracián se totiž upsal ďáblu, což Jan věděl. Jeho nesobecký čin zlomil kletbu. Jan se mohl ještě jednou proměnit v draka a navíc dostal list, v němž se Dracián upisuje ďáblu.

 

Jan přišel do království ve chvíli, kdy stála Laura před oltářem. Dracián se opravdu upsal ďáblu a teď chtěl s Janem bojovat. Dracián se proměnil v ohnivého draka. Jan měl poslední možnost proměnit se ve sněžného draka, které využil a Draciána porazil. Vše dobře dopadlo a královna čarodějnic dovolila, aby se Vilma vrátila do světa lidí.