example

Pohádka

Vojáček a dračí princezna

Filmové
26.01.2016 | zobrazeno 1709 x
Jednoho dne se k pobřežní chaloupce dostane vysloužilý voják. Má hlad a do oka mu padne strom s jablky. Ukousne si a v tu ránu mu narostou rohy. Vše vidí Čírka, která se mu směje. Voják se na ni rozhněvá, proto mu Čírka dá švestku, po které mu rohy zase zmizí. Dívka se vojákovi líbí, ale ten věří, že mu je souzeno stát se králem. Nikdo mu totiž neřekne jinak než Králíček. Králíček se proto vydává na cestu, ale brzy pozná, že vzít si princeznu nebyl ten nejlepší nápad.

 

Králíček se jednou ocitne u pobřeží, kde narazí na dívku Čírku. Dívka se mu sice líbí, ale věří, že na něj někde čeká štěstí s princeznou. Vydá se proto na cestu a dostane se do hradu s princeznou. Princezna byla ale zakletá a měla dračí tělo. Králíček princeznu Ludovínu osvobodil a ráno měli spolu odjet do rodného zámku. Ludovína je ale podvodnice a Králíčka uspí. Ráno se Králíček vzbudí a vidí, že je Ludovína pryč.

 

Králíček se vrací k Čírce, která mu pomůže. Dá mu měšec a kabát, což se Králíčkovi sice moc nezdá, ale brzy přijde na to, že věci nejsou tak obyčejné. Měšec je bezedný a kabát svého majitele donese, kam si jen bude přát. Králiček se vydá za princeznou Ludovínou. Princezna z něj nejprve vymámí měšec a druhý den má Králíček do zámku vstup zakázán. Díky plášti se ale Králíček do zámku dostane, ale i ten mu princezna ukradne.

 

Králíček zjistil, jaká princezna je a rozhodl se získat věci zpátky. Vzpomene si na jablka, která jednou u pobřeží snědl a vydává je za kouzelná, která ještě přidají na kráse. Princezna je hned ochutná a narostou jí rohy. Ludovína ale nakonec donutí snít jablka celý královský dvůr. Králíček se v přestrojení za lékaře vydá do zámku a slíbí princeznu vyléčit. Dá jí zázračnou medicínu, po které jí rohy trochu zmizí. Medicína totiž ztrácí na účinku, když někdo provedl něco špatného. Princezna nakonec Králíčkovi všechny věci vrátí. Králiček se nakonec vrací k Čírce, kterou měl opravdu rád.

Venkovní vířivky pro celoroční provoz od Villeroy & Boch a také originál Jacuzzi vířivky. | Digitalizace VHS s vylepšením obrazu i zvuku na profesionálních VHS videopřehrávačích. | Skenování diapozitivů a sken negativů a fotek. Navštivte pobočku Digializace VHS - Marie Cibulkové 26 | Bitcoin Bitmain Antminer Firmware Innosilicon | Maminčiny TOP recepty. Recepty na nejrůznější typy jídel, obědy, večeře. | Rady pro domácnost, Jak udělat, Co je to, Proč | Přihlášení se do služeb internetového bankovnictví a rady a pomoc s přihlášením k ostatním bankovním i nebankovním institucím. | Internetové bankovnictví Mojebanka a George. Nebankovní půjčky od Cofidis, Kamali, Homecredit a další tipy na bankovní i nebankovní služby.