example

Pohádka

Tři oříšky pro Popelku

Filmové
18.11.2013 | zobrazeno 3326 x
Popelka se po smrti rodičů stala sirotkem. Každý den pracuje a někdy si vyjede jen tak na svém příteli Juráškovi do lesa. Vše se pro nebohou dívku změní ve chvíli, kdy se jí do rukou dostanou 3 kouzelné oříšky, díky kterým získá lásku samotného prince.

 

Popelka každý den pilně pracuje na statku svého zemřelého otce, kde nyní vládne její zlá matka se svoji dcerou Dorou. Občas si Popelka vyjede na svém koni Juráškovi do lesa, kde shodou okolností natrefí na prince, který je se svoji družinou na lovu. To je první setkání prince s umouněnou dívkou.

 

Královští rodiče již mají dost toho, jak princ stále utíká a rozhodnou se ho oženit. Uspořádají proto ples, kam se mají sjet všechny urozené dívky z okolí a princ si mezi nimi vybere svoji nevěstu. Mezi pozvanými je také macecha a Popelčina nevlastní sestra Dora. Nastává chaos z příprav na ples a hlavně nákupy, na které je vyslán čeledín Vincek. Má nakoupit drahé látky, šperky pro Doru a její matku. Vincek si vzpomene na milou Popelkou a z cesty přiveze také něco pro ni – 3 lískové oříšky, které mu cestou spadly do klína.

 

Oříšky hlídá Popelce sova Rozárka, která ji svým houkáním přiměje k tomu, aby rozlouskla první oříšek. Z oříšku dívka vytáhne lovecké šaty a vydává se na lov, kde získá princův prsten.

 

V den plesu prosí Popelka matku, aby se na ples mohla podívat alespoň skrz okýnko. To ale macecha nechce dovolit a aby se Popelky zbavila, smíchá hrách s popelem, které má dívka přes noc přebrat. Samy pak odchází na ples. Popelce přilétají na pomoc holoubci, kteří za ni hrách přeberou a ona pak může na ples. Ve druhém oříšku našla totiž plesové šaty.

 

Na plese Popelka prince naprosto uchvátí a ten se do ní ihned zamiluje. O půlnoci se však dívka vytratí a zůstane po ní jen střevíček. Nešťastný princ se rozhodne svoji dívku pomocí střevíčku najít. Jeho hledání ho zavede na statek, kde už macecha s Dorou tuší, že dívka, kterou princ hledá, je Popelka. Dora se vydává za Popelku a chce prince oklamat. Ten naštěstí však jejich lest odhalí a vydává se za pravou Popelkou.

 

Mezitím Popelka rozlouskává třetí oříšek, v němž najde svatební šaty. Princ nakonec svoji vyvolenou najde, ale musí ještě uhodnout hádanku, kterou mu Popelka položí a nakonec společně odjíždí na zámek.

Celoroční úsporné venkovní vířivky od Villeroy & Boch a také originál Jacuzzi vířivé vany. | Digitalizace VHS a převod VHS nejen Praha, Ostrava, Olomouc, Brno.. a také Hi8, 8mm, Digital8, 8mm filmů, 16mm filmů s vylepšením obrazu i zvuku na profesionálních VHS videopřehrávačích. |