example

Pohádka

Zlatovláska

Filmové
06.01.2014 | zobrazeno 5644 x
Rozumět zvířecí řeči se může hodit. To zjistí i Jiřík, kterého poslal jeho král pro Zlatovlásku. Jiřík ji pro krále sice získal, ale sám se do dívky zamiloval, což ho stálo život. Naštěstí existuje živá a mrtvá voda, která má kouzelnou moc.

 

V království vládne starý a mrzutý král. Po svém boku však nemá ženu. Jednou mu stařenka donese hada, jehož maso má zázračnou moc, kdo jej ochutná, rozumí řeči zvířat. Z hada pojedl i Jiřík, kterého král za trest poslal pro princeznu, o které si povídali ptáčci. Princezna má prý zlaté vlasy a je velice krásná. Jiřík ale netušil, kam jít. Bloudil krajem a na své cestě pomohl hned několika zvířátkům – mravencům, rybce, ptáčkům a mouše.

 

Jiřík šel křížem krážem až nakonec došel do království, kde princezna bydlela. Její otec byl hodný a spravedlivý král, ale slíbil dát Jiříkovi Zlatovlásku pod podmínkou, že splní jeho 3 úkoly. Úkoly byly však pro Jiříka příliš těžké – naštěstí tu jsou zvířátka, která Jiříkovi za jeho službu slíbila pomoc. Mravenci našly poztrácené korále v trávě, což byl prví úkoly. Rybka splnila druhý úkol – vylovila z vody prsten a třetím úkolem bylo najít živou a mrtvou vodu, s tím mu pomohli ptáčci.

 

Král měl ale 12 dcer, proto si Jiřík musel vybrat tu pravou, s tím mu pomohla moucha. Jiřík nakonec Zlatovlásku získal a společně se vydali na cestu domů. Jiřík se však do Zlatovlásky zamiloval a oni on jí nebyl lhostejný. O to větší zklamání ji čekalo, když konečně dorazili domů. Král byl starý a mrzutý. Král však brzy zjistil, že Zlatovláska miluje Jiříka a nechal ho proto popravit.

 

Zlatovláska však měla živou a mrtvou vodu, kterou oživila Jiříka. Jiřík procitl a byl ještě krásnější a mladší. Král vše viděl a chtěl být také mladší a krásnější, proto se postříkal mrtvou vodou a padl k zemi. Jiřík a Zlatovláska mohli být nakonec spolu.

Celoroční úsporné venkovní vířivky od Villeroy & Boch a také originál Jacuzzi vířivé vany. | Digitalizace VHS a převod VHS nejen Praha, Ostrava, Olomouc, Brno.. a také Hi8, 8mm, Digital8, 8mm filmů, 16mm filmů s vylepšením obrazu i zvuku na profesionálních VHS videopřehrávačích. |