example

Pohádka

Auta

Animované
25.01.2014 | zobrazeno 2370 x
Automobilový závodník Blesk McQueen touží vyhrát závod Zlatý píst. Na cestě se však ztratí a dostane se do zapadlého města u silnice 66. V Kardanové Lhotě už dlouhou dobu neměli žádného návštěvníka, proto Blesk vzbudí velké pozdvižení. Bleskův pobyt v tomto opuštěném městě změní život nejen všem obyvatelům, ale i jemu samotnému.

 

Blesk jede spolu se svým kamarádem tirákem Mackem na šampionát Zlatý píst. Blesk se však cestou ztratí a dostane se do bohem zapomenutého města Kardanová Lhota. Cestou do města ale Blesk zcela zničí silnici a je zatčen místním šerifem. Blesk smí opustit město pod podmínkou, že silnici opraví.

 

Pro závodní auto je to však potupná práce, proto často přemýšlí, jak by utekl. Bleska sice hlídá Burák. Je to ale naivní důvěřivec, který vidí v Bleskovi svého nového kamaráda. Během svého pobytu ve městě, začne Blesk lépe poznávat tamější obyvatele: Flo, Ramona, Reda, Fillmora, Guida, Luigiho, Sally a také doktora Hudsona.

 

Doktor Hudson se k novému vetřelci nechová příliš přívětivě. Blesk však v Hudsonovi pozná bývalého legendárního závodníka, který se jednoho dne ztratil. Blesk Hudsona nakonec přesvědčí, aby ho začal trénovat na závod.

 

Mezitím Mack usilovně pátrá po svém ztraceném kamarádovi. Nakonec ho najde a Blesk s ním odjíždí. Všichni jsou zklamaní, že je Blesk takhle opustil a nejvíce Sally, která kdysi žila ve městě a věděla, jak to chodí. Nechtěla si Bleska příliš připustit k tělu, ale začala ho mít ráda. O to větší zklamání přišlo, když Blesk odjel.

 

Blesk však brzy přišel na to, že vítězství není to nejdůležitější, ale je tu něco mnohem důležitějšího – přátelství. Blesk se proto vrací do Kardanové Lhoty, kde si u svým nových přátel nechá vyměnit pneumatiky, udělat nový lak a své první tetování.

 

Zlatý píst Blesk sice nevyhraje, ale přesto se stane hrdinou závodu a pro mnohé vzorem. Pomohl totiž se ctí dokončit závod zraněnému závodníkovi Kingovi.

Celoroční úsporné venkovní vířivky od Villeroy & Boch a také originál Jacuzzi vířivé vany. | Digitalizace VHS a převod VHS nejen Praha, Ostrava, Olomouc, Brno.. a také Hi8, 8mm, Digital8, 8mm filmů, 16mm filmů s vylepšením obrazu i zvuku na profesionálních VHS videopřehrávačích. |