example

Pohádka

Dařbuján a Pandrhola

Filmové
20.12.2013 | zobrazeno 3018 x
Požádat Smrťáka o to, aby se stal kmotrem Vašeho dítěte, může mít své výhody i nevýhody. O tom se také přesvědčí Kuba Dařbuján chudý havíř.

 

Kuba se svojí ženou Markýtkou mají už 11 dětí a další je na cestě. Kuba přemýšlí, koho přizvat jako kmotra a natrefí na Smrťáka. Ten nakonec souhlasí a stane se kmotrem jeho dalšího dítěte. Protože je teď Smrťák kmotr, dá Kubovi nabídku, která se jen tak neodmítá. Kuba bude doktorem a umluví se na pravidlech, jak má Kuba léčit. U nohou pacienta si může Kuba kurýrovat, jak chce, ale stojí-li u hlavy, není nemocnému pomoci.

 

Kuba začíná léčit nemocné ve své vesnici. Bohaté za úplatu, chudé zadarmo. Vždy se každému snaží pomoci, protože místní zná a dobře ví, jak je to doopravdy s jejich nemocemi. Smrťák dosud stával v nohách, takže vždy vše dobře dopadlo. Tentokrát došlo i na místního lakomce Pandrholu. Je těžce nemocen a žádá si Kubu. Ten dobře ví, že by si nechal pro korunu koleno vrtat.

 

Kuba přislíbí, že bude Pandrholu léčit, ale nedá mu nic zadarmo. Nakonec Pandrhola svolí a vše splní, a tak musí Kuba dostát svému slovu. Jenomže Smrťák stojí u hlavy a to se nedá nic dělat. Kuba řekl, že mu není pomoci, ale jeho žena naléhala tolik, že Kuba otočil postel a chtěl Smrťáka oklamat. To ale neměl dělat, protože Pandrhola nechal Smrťáka zatlouct do sudu. V tu chvíli přestalo vše umírat. Nikdo nemohl zaříznout slepici na polévku a co víc, ve světě byl zmatek. Naštěstí se Smrťák ze sudu dostal a všechny potrestal – Pandrholu i Kubu, kterému už v lékařském řemeslu nepomáhal.

Celoroční úsporné venkovní vířivky od Villeroy & Boch a také originál Jacuzzi vířivé vany. | Digitalizace VHS a převod VHS nejen Praha, Ostrava, Olomouc, Brno.. a také Hi8, 8mm, Digital8, 8mm filmů, 16mm filmů s vylepšením obrazu i zvuku na profesionálních VHS videopřehrávačích. |